راهنمای خرید فیش پرینتر

راهنمای خرید فیش پرینتر

بسیاری از خریداران وقتی به بازار جهت خرید دستگاه های فیش زن مراجعه می کنند با تنوع مد و قیمت روبرو می شوند و مسلما به هر فروشگاهی مراجعه می کنند فروشنده از دستگاه های موجود در فروشگاه خود تعریف کرده و سعی می کند مدل هایی را که موجود دارد به شما بفروشد. طی این مقاله قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که در هنگام خرید دستگاه پرینتر صدور فیش باید آنها را مد نظر خود قرار دهید.

۱- برند دستگاه فیش پرینتر

بحث برندینگ شاید از نظر بسیاری از مصرف کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار نباشد ولی نظر ما کمی متفاوت است. یک کمپانی تولید کننده تجهیزات الکترونیک برای مطرح شدن همچنین برای اینکه نام برند تجاریش بر سر زبان ها جاری شود باید سالها تلاش کند تا به جایگاه قابل قبولی دست یابد و این امر تنها با تولید محصولات با کیفیت امکان پذیر خواهد بود.
متاسفانه چندین سال است که به دلیل نبودن قوانین کنترل کننده شاهد این هستیم که دستگاه های برند جای خود را به دستگاه های متفرقه با برندهای ساختگی (به قول خودمان “من درآوردی”) داده اند که عموما قیمت پایین تر از حد متوسط بازار دارند و مسلما کیفیت آن ها پایین از دستگاه هایی با برند معتبر خواهد بود. علت این امر هم سود بالاتر دستگاه های متفرقه می باشد که در پاراگراف زیر در این خصوص توضیحاتی را ارائه کرده ایم.

بسیاری از واردکنندگان با مراجعه به چین با کارخانجاتی روبرو می شوند که دستگاه های بدون برند و نام تجاری تولید می کنند، دستگاه هایی با کیفیت پائین، مواد اولیه با مطلوبیت کمتر و قیمتی ارزانتر. اما قسمت جالب ماجرا این است که این شرکت های چینی دستگاه را برای واردکنندگان شخصی سازی می کنند، مثلا برند ساختگی با لوگوی ساختگی و حتی بسته بندی اختصاصی مناسب با لوگو و برندی که سفارش دهنده خواسته تولید می شود و در نهایت اتفاقی که می افتد مشاهده این دستگاه ها در بازار ایران هستیم که با یک جست و جوی ساده اینترنتی متوجه می شویم که خارج از ایران اصلا چنین برند هایی وجود خارجی نداشته و کاملا ساختگی می باشند.

۲- پورت های اتصال دستگاه

دستگاه های چاپگر برای دریافت اطلاعاتی که قرار است چاپ کنند نیازمند یک راه ارتباطی می باشند که این راه ارتباطی با نام پورت شناخته می شوند. پورت ها انواع مختلفی داشته و هرکدام ویژگی های خاصی دارند که باعث می شود با توجه به آن ویژگی ها مورد استفاده قرار بگیرند. برخی از پورت های عبارتند از: USB ، سریال ، پارالل و شبکه.

در بین پورت های نام برده شده پورت USB بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد مگر در مواردی که محدودیت استفاده از این پورت کاربر را مجبور به استفاده از پورت دیگری نماید، مثلا اگر فاصله پرینتر با کامپیوتر زیاد باشد این پورت کارایی خود را از دست می دهد و باید از پورت شبکه استفاده نمود.

۳- عرض رول مصرفی:

عموما فیش پرینتر ها یا از رول های عرض ۸ سانت پشتیبانی می کنند یا از رول های عرض ۵٫۸ سانت که در این بین دستگاه های عرض ۸ سانت بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند

۴- عمر هد و اتوکاتر

دو قطعه مهم در دستگاه های چاپگر فیش هد و اتوکاتر آن می باشند که هر یک عمر محدودی را دارا می باشند مثلا عمر اتوکاتر می تواند ۱ میلیون برش و عمر هد نیز ۱۵۰ کیلومتر چاپ. البته این اعدادی که ما قید کردیم فرضی می باشد. ولی در هنگام خرید می توانید با مراجعه به سایت رسمی سازنده دستگاه از عمر قطعات ذکر شده مطلع شوید.

۵- سایر موارد که در اولویت های بعدی قرار می گیرند :

مواردی که تا الان ذکر شد اصلی ترین مسائلی است که باید در هنگام خرید به آنها توجه کنید ولی علاوه بر این موارد، به این نکات نیز توجه کنید: وضوح چاپ دستگاه، اگر دستگاه عرض ۸ سانت خریداری می کنید ببینید که آیا عرض ۵٫۸ نیز قابل استفاده هستند یا نه، سرعت چاپ نیز جز معیار هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه