جهش به محتوای اصلی
فروشگاه اینترنتی باماایران
ورودورود | ثبت نام

خرید چاپگر کارت مناسب

خرید چاپگر کارت مناسب | انتخاب چاپگر کارت پی وی سی

پارامترهای مهم هنگام خرید چاپگر کارت PVC

مشابه هر دستگاه دیگری، هنگام خرید دستگاه های چاپ کارت pvc باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت تا بتوان یک خرید با کیفیت و کارآمد را داشت. همانطور که میدانید دستگاه چاپگر کارت برای چاپ انواع کارت پی وی سی بکار میرود و شامل انواع کارت های بانکی، کارت دانشجویی، گارانتی، کارت شناسایی، کارت مغناطیسی، کارت مترو، کارت های بهداشت و…. میشود. در ادامه به پارامترهای مهمی که هنگام خرید باید در نظر گرفته شود اشاره میکنیم.

تکنولوژی چاپ:

نحوه چاپ در دستگاه های چاپ کارت به دو روش مستقیم و غیرمستقیم میباشد. در روش مستقیم هد دستگاه مستقیما با کارت در تماس است و از مزیت های این روش کاهش هزینه های دستگاه و مواد مصرفی و ابعاد کوچک آن میباشد.

در روش غیرمستقیم هد دستگاه با کارت در تماس نیست و طرح مورد نظر با استفاده از ریبون ابتدا روی لایه ای به نام فیلم قرار میگیرد و سپس روی کارت منتقل میشود. در روش غیرمستقیم کیفیت چاپ نسبت به روش قبلی بالاتر است و از سوی دیگر قیمت دستگاه و مواد مصرفی موردنیاز هزینه بر است. همچنین عمر هد دستگاه نیز در این روش بیشتر خواهد بود.

مواد مصرفی:

مواد مصرفی مورد استفاده که شامل ریبون در روش مستقیم و فیلم و ریبون در روش غیرمستقیم هست، در کیفیت کلی کار نیز تاثیر بسزایی دارد. در برخی دستگاه ها مواد مصرفی اوریجینال و اصلی بوده و در برخی دیگر طرح میباشند که استفاده از ریبون و فیلم طرح و غیراصلی علاوه بر کاهش کیفیت چاپ ممکن است به هد دستگاه نیز آسیب برساند.

همچنین هنگام خرید دستگاه باید به قیمت مواد مصرفی نیز توجه کرد که مقرون به صرفه باشد و دستگاه هایی که مواد مصرفی آنها همیشه در بازار موجود هستند را تهیه نمود.

قابلیت های دستگاه:

معمولا چاپگرهای کارت به صورت تکرو هستند که قابلیت اضافه شدن ماژول دورو زن به آنها وجود دارد و مشتری باید با توجه به نیاز خود تکرو یا دورو بودن دستگاه را مشخص کند. از مزیت های چاپ دورو کمک به افزایش سرعت فرایند چاپ میباشد و دیگر نیازی به قرار دادن مجدد کارت برای چاپ طرف دوم درون دستگاه نیست. چاپ تکرو برای کارهای با حجم کم مناسب است که وقت کاربر برای جا به جایی کارت گرفته نمیشود.

ماژول مگنت نیز قابلیت اضافه شدن به انواع دستگاه ها را دارد و این امکان را به کاربر میدهد که انجام کارهای کدگذاری مگنت مخصوص کارتهای بانکی را بتوان انجام داد. این ماژول برای بانک ها و کارتهای اعتباری و کارت هدیه کاربرد دارد.

ماژول لمینیتور نیز کمک میکند کاربر کارتهای چاپ شده را با استفاده از این ماژول لمینیتور کند و مزیت آن افزایش ماندگاری چاپ میباشد.

به طور کلی هنگام خرید باید به عوامل دیگر مانند ظرفیت مخزن ورودی و خروجی، سرعت چاپ، وضوح چاپ و پورت های اتصالی نیز توجه کرد.

تمامی توضیحات داده شده در قیمت دستگاه تاثیرگذار است و هر چقدر ماژول ها و امکانات بیشتر باشد دستگاه گران تر خواهد بود.

مجموعه باماایران انواع دستگاه های چاپ کارت با مدل های مختلف را عرضه میکند و کاربران میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

هنوز دیدگاهی وجود ندارد!